znajdz nas na FB

Rozpoczął się skup aronii ...

Zakłady przetwórcze należace do RAUCH Polska i Dohler Polska w dniu dzisiejszym tj. 23 sierpnia 2016 proponują cenę 0,70 zł za kg (loco zakład).

Z informacji uzyskanych przez zarząd "Aronia Polska" wynika, że wielu plantatorów wstrzymuje w tym roku zbiór owoców aronii gdyż proponowane ceny za kg owoców aronii nie pokrywają kosztów zbioru.

Skup aronii powinien rozpocząć się od 1,50 zł/kg

Wywiad z Panem Andrzejem Karolakiem prezesem zrzeszenia "Aronia Polska"

Trudno przewidywać ceny skupu aronii. – Uważamy, że cena na początku sezonu nie powinna być niższa niż 1,50 zł/kg. Jest to cena, która zrekompensuje nakłady finansowe związane z produkcją aronii – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Andrzej Karolak, prezes Krajowego Zrzeszenia Plantatorów Aronii Aronia Polska .... wiecej na: www.sadyogrody.pl 

Owocowanie aronii na plantacjach
w 2016 roku na terenach objętych zeszłorocznym niedoborem opadów deszczu

Jak wynika z informacji przekazywanych do zrzeszenia "Aronia Polska" przez plantatorów aronii, skutki zeszłoroczenj suszy przyczyniły się do znacznej obniżki plonu w sezonie 2016. Poniżej zdjęcia z plantacji aronii ( sierpień  2016 roku ).

Szkolenie Integrowana Produkcja Aronii

Krajowe Zrzeszenie Plantatorów Aronii "Aronia Polska" zaprasza członków zrzeszenia na szkolenie z zasad wdrożenia Integrowanej Produkcji Aronii. Szkolenie skierowane jest do plantatorów aronii czarnoowocowej, którzy są zainteresowani wprowadzeniem w swoim gospodarwstwie zasad Integrowanej Produkcji Aronii i uzyskaniem certyfikatu jakości IP.

Szkolenie odbedzie się w dniach 2 do 3 grudnia 2016 roku w Skierniewicach.

Czym jest Integrowana Produkcja (czytaj tu )
Szczegóły dotyczące szkolenia dostepne są w zakładce "Dla zrzeszonych"
KONTAKT                            
Copyright © 2016 "Aronia Polska". All rights reserved.